Islah Çelikleri

Bu çelikler yüksek dayanım ve süneklik özelliklerine sahip olmalıdır. Yeterli seviyelerde sertlik sağlanabilmesi için ıslah çelikleri daha fazla karbon içermektedir. Kalın parçalara ayrılması gereken çeliklerde sertlik derinliği çok önemli olduğu için genel olarak bu çelik çeşidi kullanılmaktadır. Bu çelikler arasında seçim yapılırken birçok önemli detaya dikkat edilir. Hem bu borular ve çeliklerin özellikleri hem de seçimleri konusunda nelere dikkat edilir sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Islah Çeliği Nedir?

Yapı alanında kullanılan çelik türlerinden biri olan ıslah çelikleri birçok önemli özelliğe ve aynı zamanda çeşide sahiptir. Bu çelikler alevle veya indüksiyonlar sertleştirilebilir veya ıslah işlemi sonrasında da aynı şekilde yine sertleştirilme işlemi yapılır. Bu ürününün birçok önemli çeşidi vardır ve bunlar farklı özellikleri ile farklı kullanım alanlarına sahiptir. Tüm bunlar hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilir ve bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Elementlerin özellikleri ve hizmet alanlarımız hakkında da bilgi almak için yine istediğiniz zaman firmamıza ulaşabilirsiniz.

Islah Çeliği Çeşitleri

Farklı alanlarda kullanılmak üzere ıslah çelikleri farklı kimyasal bileşimlerle çeşitlendirilebilir. Islah çelikleri kullanılan kimyasal bileşimlere göre 4 gruba ayrılmaktadır. Bu grupta yer alan çelikler ve özellikleri şöyledir;

  • Alaşımsız ıslah çelikleri: karbon miktarı daha fazla olduğu için bu çelik türünde ıslah dayanımı da daha fazla artmaktadır. Ayrıca 16 mm çapa kadar düşük akma sınırı vardır. 16-40 mm çap arasında boyutlarda üretilir.
  • Mangan Alaşımlı Islah çelikleri: mangan sertleşebilirliği arttığı için bu tür çeliklerde 30 MN ve 40 MN çeliklerinde akma sınırı C60 çeliğinde olan özellikleri gösterir.
  • Krom alaşımlı Islah çelikleri: Bu çeliklerde içerisinde bulunan krom, sertliği oldukça artırır ve ayrıca plastisiteye de olumlu etkilerde bulunur.
  • Krom-Molibden alaşımlı Islah çelikleri

Taşlama, pah kırma ve benzeri hizmetlerde de sizlere en iyi şekilde destek ve yardımcı oluyoruz. İstediğiniz zaman Çatlak kontrolü gibi konularda sizlere destek olabiliriz.

Islah Çelikleri Nasıl Temin Edilir?

Birçok alanda kullanılabilen ıslah çeliklerinin nereden ve nasıl temin edilebileceğini merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu çeliklerden maksimum verim alınabilmesi için mutlaka kaliteli ve iyi olması gerekir. Özellikle güvenilir ve iyi firmalardan temin edilmesi son derece önemli bir detaydır. Bu çeliklerin temin ederken daha birçok önemli detaya dikkat etmeniz gerekir. Islah çelikleri ve çok daha fazlası hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilir ve bizlerden bu ürünleri temin edebilirsiniz. Sizlere ayrıca karbon çelikleri ve benzeri ürünlerde de destek olan önemli bir ekip olmaktayız.